Steny bez šmúh za pár minút

Poznáme to všetci, nečistoty okolo vypínačov. Rovnako aj v predsieni – viditeľné šmuhy od topánok, ktorým sa dá len naozaj ťažko zabrániť. A čo tak odrené rohy? Nezúfajte, pokiaľ vás trápi len pár šmúh a nátery sú inak čisté, nie je potrebné ihneď vyťahovať vedierko s farbou a valček a maľovať celou stenu znovu. Na menšie opravy náteru využite farbu v tube, ktorá je na drobné opravy v byte ideálna.

Keď to doma žije

Každodenné činnosti v domácnosti sa na vašich stenách časom neodvratne preukážu. Škvrny okolo vypínačov, šmuhy od topánok v predsieni, odreniny od kľučiek alebo odrené rohy zvlášť vyniknú na bielo vymaľovaných stenách. Kvôli drobným nečistotám nie je potrebné celú stenu vymaľovať znova. Vyskúšajte rýchle a jednoduché riešenie, vďaka ktorému bude váš biely náter zasa bezchybne čistý. Nečistoty stačí pretrieť farbou Primalex Polar FIX, ktorú nájdete v praktickej tube.

Pomocník do každej domácnosti

Primalex Polar FIX sa oplatí mať po ruke pre prípad, že sa na vašej bielej stene objaví nejaká chybička, ktorú je potrebné rýchlo zamaskovať. Zvládne to úplne každý – náter sa totiž nanáša jednoducho pomocou hubky. Po použití stačí hubku dôkladne vymyť od farby. Takto pripravenú tubu si môžete schovať pre ďalšie prípady menších nehôd alebo opotrebenia.

Ako na to…?

  1. Náter vždy nanášajte na pevné, suché a mastnoty zbavené povrchy. Tubu pred použitím zľahka pretrepte.
  2. Tubu mierne pretrepte, aby sa hubka naplnila farbou. Farbu nanášajte rovnomerne, použite metódu zvanú „tupovanie“ – to znamená tak, aby sa hubka kolmo otierala o stenu.
  3. Hubku potom dôkladne vymyte pod tečúcou vodou, aby sa z nej zmyla všetka farba a aby ste si náter mohli schovať pre ďalšie použitie. Z vlastnej skúsenosti vieme, že sa môže zísť.
  4. Farbu nechajte približne 2 hodiny zaschnúť. V prípade potreby (napríklad u hrubších povrchov) aplikáciu opakujte.
  5. Primalex Polar FIX sa hodí mať vždy po ruke pre prípad, že by sa na stenách objavila ďalšia škvrnka. Vďaka tomu, že je určený aj pre opakované použitie, vystačí vám jedna tuba na množstvo ďalších opráv.

Odborník radí

Metoda „tupovanie“ je výborná i pre krytie nerovných povrchov. Farba vďaka tejto technike lepšie priľne a splynie s pôvodným náterom na stene. Naviac pri nej spotrebujete minimálne množstvo farby.