Starostlivosť o drevený nábytok a podlahu

Chcete dať drevenému nábytku alebo doplnkom vo svojom dome či byte nový vzhľad? S nátermi Balakryl môžete oživiť aj staré kusy, ktoré by inak skončili na zbernom dvore. Voskový olej poskytne potrebnú ochranu detskej postieľke a stolíku s umývadlom. Drevenej podlahe doprajte kvalitný bezfarebný náter.

Voskový olej do spálne a kúpeľne

Staršiemu drevenému nábytku doprajte náter, ktorý nielen zvýrazní prirodzený vzhľad dreva, ale zároveň mu poskytne potrebnú ochranu. S voskovým olejom Balakryl získa drevo prirodzenejší vzhľad a pocit prirodzenosti. Môžete ním natrieť napríklad kúpeľňové doplnky, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou a čistiacimi prostriedkami, ako aj hračky a drevené predmety, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami.

Ako na to…?

  1. Dôkladne obrúste povrch starého náteru až na pôvodné čisté drevo. Potom drevo očistite. Povrch, ktorý sa má natrieť, musí byť tiež zbavený mastnoty.
  2. Voskový olej dôkladne premiešajte.
  3. Neriedený olej nanášajte štetcom v smere vlákien dreva v 2-3 vrstvách s odstupom najmenej 2 hodín. Pri renovačných náteroch postačuje jedna vrstva.
  4. Nenasiaknutý olej by sa mal zotrieť suchou handričkou, aby sa zabránilo zanechaniu máp. Ak však dodržíte zásady správneho natierania a do oleja ponoríte len okraj štetca, nie je potrebné ho utierať a celý sa krásne vsiakne do povrchu dreva.
  5. Povrch natretý voskovým olejom sa ľahko udržiava. Olej totiž vytvára ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje prenikaniu rozliatej vody alebo čistiacich prostriedkov do štruktúry dreva. Preto sme ním natreli drevený stolík pod umývadlom.
  6. Keďže voskový olej Balakryl je certifikovaný pre detské hračky, môžete ním bez obáv natrieť aj detskú postieľku.

Odborník radí

Balakryl Voskový olej je vhodný na natieranie nábytku, stolov, hračiek, ale aj schodov a podláh. Preniká hlboko do štruktúry a drevo nielen oživuje, ale aj účinne spevňuje povrch. Vďaka tomu sú olejované povrchy odolné voči vode, mastnote, alkoholu a neagresívnym čistiacim prostriedkom. Na výber sú štyri odtiene – prírodný dub, biely dub, sivý dub a prírodný dub.
Podlaha ako nová

Aj vašej drevenej podlahe alebo parketám môžete dodať nový vzhľad. Keďže podlaha patrí k mechanicky najviac namáhaným povrchom, najlepšie urobíte, ak ju natriete novým vylepšeným bezfarebným lakom Balakryl Polyurex, ktorý má 3-násobnú mechanickú odolnosť.

Ako na to…?

  1. Drevenú podlahu pred natieraním prebrúste. Lak dôkladne, ale opatrne premiešajte, aby nevznikali vzduchové bubliny. Neriedený lak naneste v 2 vrstvách. Pomocou plochého štetca natrite okraje podlahy okolo soklových líšt.
  2. Zvyšok podlahy potom môžete natrieť valčekom. Medzi jednotlivými vrstvami odporúčame brúsenie jemným brúsnym papierom. Nakoniec nechajte lak vytvrdnúť.
  3. Vďaka Balakrylu Polyurex sa už nemusíte obávať, že sa na podlahe pri manipulácii s nábytkom objavia škrabance. Raz a navždy sa môžete rozlúčiť aj so škvrnami, pretože sa dajú z lakovaného povrchu ľahko zotrieť a nezostanú po nich žiadne stopy.

Odborník radí

Balacryl Polyurex vytvára veľmi odolný, protišmykový náter, ktorý sa nepoškriabe ani pri premiestňovaní nábytku. Okrem toho odoláva vode, alkoholu a bežne používaným čistiacim prostriedkom. Tento lak na báze vody nezapácha a na rozdiel od syntetických lakov nežltne. Je tiež vhodný na použitie v potravinárstve a chráni drevo pred nepriaznivými účinkami slnečného žiarenia.