Potešte deti netradičným domčekom pre bábiky

Premýšľate, ako oživiť detskú izbu? Inšpirujte sa blogerkou a dizajnérkou Zuzanou Kaščákovou, ktorá zrenovovala starý konferenčný stolík a premenila ho na pôvabný domček pre bábiky. Vaše deti si ho zamilujú. A keď vyrastú, bude ľahké nájsť mu ďalšie využitie.

Choďte do podkrovia

Neradi sa lúčite so starým nábytkom a radšej premýšľate nad tým, ako ho ešte môžete využiť vo svojej domácnosti? Retro kúsky, ktoré vám doteraz ležali na pôde, môžete ľahko premeniť na štýlové doplnky nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby! Inšpirovať sa môžete napríklad blogerkou a interiérovou dizajnérkou Zuzanou Kaščákovou, ktorá premenila starý drevený stolík na pôvabný domček pre bábiky.

Pre malých aj veľkých

Stolík najprv natrite sviežim náterom Balakryl v jemnej staroružovej farbe (NCS č. S 1515-Y80R) a potom ho doplňte potrebnými doplnkami, ktoré by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. A čo robiť s ružovo natretým stolíkom, keď deti stratia záujem o hru s bábikami? Každé dievčatko si ho rado premení na toaletný stolík. A detská izba sa premení na kaderníctvo alebo kozmetický salón.

Ako to urobiť…?

  1. Pripravte si metlu, brúsnu hubku, rukavice, farby Balakryl UNI a miešadlo.
  2. Ak stolík už dlho stojí na pôde alebo v garáži, najprv ho očistite od prachu a iných nečistôt. Nezabudnite tiež odstrániť všetko príslušenstvo. Potom stolík prebrúste, aby ste ho zbavili starých a nesúdržných náterov. V prípade potreby odstráňte aj prípadnú mastnotu a umyte ho najprv mydlovou vodou a potom čistou vodou.
  3. Pred natieraním nechajte umytý stolík úplne vyschnúť. Potom si pripravte farbu, dôkladne ju premiešajte a natrite stolík prvou vrstvou farby Balakryl UNI.
  4. Druhý náter naneste s odstupom najmenej 4 hodín.
  5. Po úplnom zaschnutí druhého náteru je domček pre bábiky takmer hotový. Jediné, čo zostáva urobiť, je vybaviť ho nábytkom. Zatiaľ čo plochu stola možno premeniť na priestrannú obývaciu izbu s jedálňou alebo kuchyňou, zásuvku možno premeniť na útulnú spálňu, kde môžu bábiky odpočívať.

Odborné rady

Univerzálne krycie farby Balakryl UNI na vodnej báze sú vhodné na rôzne typy povrchov (drevo, kov, plast), sú bez zápachu, rýchloschnúce a poskytujú vynikajúcu kryciu schopnosť. Keďže sú schválené pre detské hračky, sú ideálnou voľbou na maľovanie doplnkov v detskej izbe. Okrem toho si ich môžete nechať tónovať až do 20 000 rôznych odtieňov.