Dúhová dekorácia do detskej izby

Plánujete izbu pre dieťa? Alebo neviete, ako oživiť už zariadenú detskú izbu? Skúste na steny izby namaľovať originálnu dúhu, ktorá rozveselí každú inak pochmúrnu miestnosť! Jej vytvorenie zvládne každý za jedno víkendové popoludnie.

Dúha zlepšuje náladu a rozvíja predstavivosť

Farby sú dôležité na to, aby detská izba vyzerala útulne a aby sa v nej dieťa cítilo čo najlepšie. Vedeli ste však, že majú vplyv aj na rozvoj detskej predstavivosti a kreativity? Na výrobu dúhových dekorácií potrebujete len ceruzku, lepiacu pásku, plochý štetec a farby.

Dúha sa zvyčajne skladá zo 7 základných farieb: červenej, oranžovej, žltej, zelenej, modrej a fialovej. Každá dúha, ktorá vznikne na oblohe po daždi, však vyzerá inak. Preto si môžete vybrať práve tie odtiene, ktoré budú ladiť s ostatným zariadením v detskej izbe.

A nemusíte sa obmedzovať v počte vybraných odtieňov, pretože farby Primalex sa dodávajú v praktických malých baleniach. My sme vybrali 4 pastelové odtiene interiérových farieb Primalex Essence: Nežné pohladenie, Čas prázdnin, Slnko v duši a Romantické stretnutie.

Ako na to…?

  1. Predtým, ako začnete maľovať, odsuňte všetok nábytok, aby ste mali dostatočný prístup k stene. Podlahu zakryte fóliou. Najprv si ceruzkou nakreslite na stenu jednotlivé pruhy dúhy.
  2. Potom vyznačte dúhu pomocou maskovacej pásky. Ak je to potrebné, páskou zakryte aj vypínače, zásuvky alebo lišty.
  3. Farby dôkladne premiešajte. Farebné pigmenty majú tendenciu usadzovať sa na dne. Dúhu vymaľujte plochým štetcom alebo malým valčekom. Dávajte pozor, aby ste neprevliekli maskovaciu pásku.
  4. Odporúčame maľovať každý pruh dúhy v 2 vrstvách. Predtým, ako budete pokračovať s druhou vrstvou, nechajte farbu schnúť aspoň 6 hodín.
  5. Po zaschnutí oboch vrstiev opatrne odlepte maskovaciu pásku.
  6. A dúha je hotová! Uvidíte, že deti z nej už nikdy neodtrhnú oči.

Rovnakým spôsobom – pomocou maskovacej pásky a farieb Primalex Essence – môžete vytvoriť ďalšie obrazy na stenách detskej izby. Napríklad vrcholky hôr, západ slnka alebo domček. Vašej fantázii sa medze nekladú!

Odborné rady

Farby Primalex Essence vynikajú jednoduchou aplikáciou, dokonalou krycou schopnosťou a trvanlivosťou. Sú umývateľné, takže nečistoty možno ľahko zotrieť vlhkou handričkou. Vyberte si z palety 42 matných odtieňov inšpirovaných čistým škandinávskym štýlom.