Chodník korunami stromov Bachledka – tip na výlet s deťmi

chodnik korunami stromov

Jarné prázdniny sú v plnom prúde, a tak všetci aktívni rodičia riešia otázku trávenia voľného času počas týchto dní. Jeden z výborných plánov môže byť aj výlet do Bachledovej doliny. 

Okrem toho, že východné Slovensko samo o sebe ponúka veľa rôznych zimných či letných atrakcií, prechádzka chodníkom v korunách stromov je skutočným lákadlom.

Ako sa dostať na Chodník korunami stromov?

Na chodník sa dá dostať z viacerých miest aj z Tatranskej Lomnice. Z tejto časti sa ide na chodník lanovkou. 

Parkovisko tesne pri lanovke zvykne byť preplnené, a tak je vhodné zaparkovať na vzdialenejšom parkovisku a odtiaľ sa nechať odviezť bezplatnou dopravou mikrobusom, ktorý premáva každých 10 minút. 

Dá sa tu dostať aj pešo, je to približne 40 minútová prechádzka alebo je možné využiť aj pohodlnú 3-sedačkovú otvorenú lanovku.

Treba sa však na ňu dobre obliecť a pripraviť sa na 20minútové sedenie vo vetre. Dobrou správou je, že čoskoro by mala nahradiť starú lanovku nová, kabínková.

Na chodník môžu ísť aj menšie deti, pre ktoré je, po vyvezení lanovkou, možné zadarmo požičať kočiar.

Chodník očarí nádherným výhľadom na stromy a blízke Tatry. Pre deti sú tu pripravené zastávky s edukačným obsahom a pre odvážnych preliezky. Na vrchu vyhliadkovej veže je možné overiť si svoj strach z výšok prechádzkou po sieti. 

Jediná cesta von z chodníka vedie cez obchod, kde ako prvé udrú deťom do očí plyšáky, takže sa treba vyzbrojiť trpezlivosťou.

Publikované
Kategorizované ako Magazín