Betónová stierka jednoducho a bez vysokých nákladov

Ako zmeniť celú miestnosť „obyčajným“ náterom? Skúste imitáciu Betónu v podobe betónovej stierky, ktorá dodá obývacej izbe alebo chodbe nádych industriálneho minimalizmu. Je to jednoduché, finančne nenáročné a hlavne to skvelo vyzerá. Postačí vám Primalex BETÓN EFEKT a hladidlo s guľatými rohmi. Potom už stačí len popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť si design presne podľa svojich predstáv. Alebo sa môžete inšpirovať našimi tipmi a postupmi a vytvoriť si napríklad efekt ťahaného pohľadového betónu.

Inšpirácie súčasnými trendami

Imitácie betónu patria aktuálne medzi najžiadanejšie moderné povrchové úpravy vyhľadávané nielen architektmi a interiérovými dizajnérmi. Na mnoho z nás môže interiér, ktorý je inšpirovaný starými továrenskými halami, pôsobiť nedokončene. V tom ale spočíva hlavná myšlienka a kúzlo betónovej stierky.

Kam sa hodí?

Doba, keď sa stierka objavovala iba v technických miestnostiach a skladoch, je dávno ta-tam. Miesto toho, aby sme s jej pomocou schovávali nedokonalosti a krivé konštrukcie, ju aplikujeme na stenách v tých najobľúbenejších a najreprezentatívnejších miestnostiach v dome, ako sú obývacie izby a predsiene.

Aký bude výsledok?

A teraz už sa len rozhodnúť, ako má výsledná stena vyzerať! Inšpirovať sa môžete naším postupom pre vytvorenie efektu ťahaného pohľadového betónu.

Ako na to…?

  1. Primalex Betón efekt poriadne premiešajte, aby sa pigmenty dostali rovnomerne do celého náteru.
  2. K aplikácii zvoľte benátske hladidlo, ktoré je vďaka svojím zaobleným rohom na aplikáciu najvhodnejšie.
  3. Primalex Betón efekt nanášajte na pripravenú stenu rovnomerne a v tenké vrstve. Potom zľahka sťahujte v rôznych smeroch do oblúkov. Týmto jednoducho docielite prirodzenej betónové štruktúry.
  4. Aplikáciu a sťahovanie aplikujte postupne tak, aby plochy vzájomne nadväzovali a farba nestihla zaschnúť.
  5. Detailný video postup je ku vzhliadnutiu tu, s ním pôjde práce od ruky raz dva.

Odborník radí

V prípade aplikácie len jednej vrstvy odporúčam najprv Primalex akrylátový omietkový základ, aby nedošlo k predreniu materiálu na pôvodný náter. V predajniach Dom Farieb alebo na ich e-shope si môžete nechať si namiešať náter do jedného z 5 000 odtieňov. Nie je potrebné sa limitovať iba na sivú, aj keď je to farba najobľúbenejšia. Pre predstavu, obsah jedného balení vystačí na 12–17 m2 (podľa zvoleného efektu).