Ako zafarbiť škvrny na chodbe

Hoci predsieň alebo chodba nepatrí medzi najdôležitejšie miestnosti v dome alebo byte, denne ňou prechádza veľké množstvo ľudí a okrem členov rodiny ju vidia aj všetci návštevníci. Intenzívny pohyb na chodbe a v predsieni sa nepochybne prejaví na stenách. Šmuhám od topánok alebo mastným odtlačkom nôh sa jednoducho nevyhnete. Pomocou keramiky však môžete ľahko obnoviť čisté steny, ako keby ste ich mali vymaľované.

Nemôžete zabrániť drobným nehodám

Prekvapilo vás, ako krátko vydržia steny na chodbe alebo v predsieni? Stačí, aby deti vbehli zvonku a zmokli, a na stenách sa okamžite objavia stopy po topánkach. Alebo môžete nechať svoje ratolesti chvíľu bez dozoru a ony v zápale hry pomaľujú steny fixkami.

Na vine však nie sú len deti – aj dospelí môžu neopatrne premiestňovať nábytok alebo si oprieť mastné ruky o stenu. O ďalšie škvrny sa často postará hmyz. A nezriedka dochádza k nehodám, keď sa v izbe omylom vyleje káva, červené víno alebo dokonca horčica.
Vyčistené ako nové

Keď však na steny v predsieni nanesiete Primalex Ceramic, môžete všetky tieto bežné škvrny zotrieť pomocou čistiaceho prostriedku a špongie. Je to naozaj také jednoduché! Táto špeciálna interiérová farba je nielen umývateľná, ale aj čistiteľná.

Svojou odolnosťou a čistiteľnosťou sa približuje keramickým povrchom, takže na čistenie stien môžete bez obáv použiť hrubšiu stranu špongie. Zároveň je vysoko paropriepustná, takže umožňuje stenám „dýchať“.

Odoláva najhorším nepriateľom stien

Zaujíma vás, akým škvrnám farba odolá? Počas testovania bolo na steny opakovane nanesených 14 najčastejších zdrojov znečistenia v českých domácnostiach, ako sú kečup, horčica, krieda, fixky na vodnej báze, rúž, červené víno, olej a červená repa. A farba všetkým týmto nepriateľom stien odolala! Je preto ideálna do miestností, ktoré sú vystavené naozaj veľkej záťaži, ako sú chodby, schodiská a predsiene, ale aj jedálne, kuchyne alebo kúpeľne.

Odtiene inšpirované prírodou

Farby Primalex Ceramic si môžete vybrať z palety 23 vysoko matných odtieňov inšpirovaných najkrajšími minerálmi a prírodnými úkazmi. Práve pri jemných pastelových odtieňoch, ktoré sú za normálnych okolností náchylnejšie na zašpinenie, si teraz môžete vychutnať dokonale čistý vzhľad.

Inšpirujte sa napríklad krémovým bledoružovým odtieňom pomenovaným podľa spišského travertínu, neutrálnym teplým odtieňom piesku s názvom Desert Rocks alebo dokonale bielym odtieňom Bohemian Crystal, ktorý rozžiari každý interiér.

Ako na to…?

  1. Skôr ako začnete prerábať chodbu alebo predsieň, odsťahujte z miestnosti všetok nábytok, demontujte vešiaky a prelepte elektrické zásuvky alebo vypínače páskou. Nezabudnite zakryť podlahu fóliou.
  2. Dôkladne premiešajte farbu. Potom ju naneste v 2 vrstvách s odstupom najmenej 6 hodín. Na väčšie plochy použite valček.
  3. Okolo vypínačov a zásuviek zvoľte radšej štetec.
  4. Okrem kombinácie viacerých odtieňov môžete vyskúšať aj menej tradičné techniky. Napríklad môžete stenu natrieť farebným odtieňom len do polovice a zámerne nechať vyniknúť ťahy štetca.

Keď sa potom na stene v predsieni objavia rozliate tekutiny alebo šmuhy od topánok, stačí mať po ruke špongiu a čistiaci prostriedok. Pomocou nich ľahko vyčarujete opäť čistú stenu.

Odborné rady

Povrchová štruktúra a odtieň Primalex Ceramic sa výrazne nezmení ani po opakovanom čistení stien bežným čistiacim prostriedkom. Farba si zachová svoju hlbokú matnosť a čistotu. Farba však nezíska svoje vlastnosti okamžite.

Najneskôr 24 hodín po aplikácii sú čerstvo natreté povrchy odolné voči bežnému poškodeniu. Odolnosť proti všetkým hlavným škodcom sa dosiahne po 3 až 4 týždňoch.