Ako mať pod kontrolou plyšovú zoologickú záhradu

plyšové hračky

Je zaujímavé si všímať, ako vedia tieto napodobneniny zvieratiek a tých najrôznejších rozprávkových aj nerozprávkových postavičiek zaberať miesto v detskej izbe alebo už aj v izbe študentskej. Keď je ich priveľa, je dosť fuška vyhradiť im dostatok miesta.

Klasika, krabica

V každej domácnosti sa nájde obyčajná veľká, malá, široká či užšia krabica, box alebo čokoľvek, čo sa na krabicu podobá a nemá už svoje pôvodné využitie.

Ak vyhotovenie, farba a celkový dizajn krabice nevyhovuje koncepcii útulnej domácnosti, stačí ju napríklad olepiť a obaliť peknou látkou. Alebo si peknú praktickú krabicu rovno zakúpiť v obchode. 

Žrúti miesta na poličke

Treba čo najrýchlejšie zabudnúť na uložené plyšáky na poličke, skrinke, komode alebo posteli. Dôvodom je prach, ktorý sa na ne bude usádzať. 

Majú odtiaľ síce pekný výhľad, no polička sa dá využiť aj praktickejšie.

Vak plný prekvapenia

Pre originálne riešenie je dobré vyskúšať dať všetky plyšové hračky, ktoré sa doma nájdu do jednoduchého uzatvárateľného vaku.

Je možné si ho vyrobiť ako veľký látkový kruh, ktorého okraj je zošitý tak, aby v ňom bola navlečená gumička alebo šnúrka. Keď sa hra s plyšákmi skončí, vak sa naplní hračkami, stiahne sa gumička a sedací vak na leňošenie je na svete. Aj v tomto prípade sa dá hotový výrobok kúpiť.

Darovanie

Tento spôsob „skladovania hračiek“ je najideálnejší. Všetky deti majú pár obľúbených plyšákov, s ktorými zdieľajú dobré aj zlé obdobia, no na tie ostatné akosi nie je čas.

Aj doma zabudnuté hračky vedia vyčarovať úsmev na tvári ďalším deťom.

Koľko z nich zvykne byť odložených na poličke len tak celé roky. Nehovoriac o tom, koľko námahy to dá pri upratovaní. Určite sa nájde v okolí niekto, komu by sa takéto hračky hodili a koho by potešili. Stačí dať inzerát na internet. 

© 2024 KD.sk | Nakódoval Leoš Lang